Kocur

Kocur Rosyjski niebieski Champion
WCF Silver Jubilee Master Junior 2013,
WCF Master 2014,
WCF Double Master 2014,
WCF Best of Breed 2014

World Champion
Flis Minora*PL

Optymista – to słowo najpełniej opisuje charakter naszego kocura. On nie miewa złego humoru. Każde nowe zdarzenie przyjmuje z radością i nadzieją, że to coś dobrego. Flis , tak ma na imię, zawołany natychmiast przybiega z wyraźnymi oznakami kociej radości. Nie kaprysi przy jedzeniu – skończyła się ulubiona karma – nie szkodzi, ta która jest w miseczce też będzie doceniona. Jeden wyjątek – do picia najlepsza jest woda mineralna stojąca w szklance na nocnym stoliku – on zakłada, że jest tam postawiona właśnie dla niego.

Kocur rosyjski niebieskiJest prawdziwym gentlemanem. Gdy wracamy do domu, koty razem przybiegają na powitanie, jednak on cierpliwie czeka pozwalając pierwszej przywitać się Caneli-Gwiazdusi.
Ulubione zabawki? Żadnych cudów – wystarczy szeleszczący papierek lub grzechocząca piłeczka – zabawa gwarantowana.
Nie ma możliwości się na niego gniewać. Jeśli tylko chcemy go choćby przenieść z miejsca gdzie nie powinien był wchodzić – zaczyna radośnie mruczeć w pełni zadowolenia, że jest na rękach. Jest przymilny i pozbawiony całkowicie jakichkolwiek oznak agresji. Cierpliwie toleruje nawet humory swojej kociej małżonki, która czasem „zabrania” mu wylegiwania się na łazienkowym, miękkim dywaniku lub ustępuje jej miejsca na wiszącym legowisku na słonecznym balkonie. Jest jednak konsekwentny – gdy udało mu się ułożyć do pogłaskania u któregoś z nas – nie ustąpi jej miejsca, ani nie przyjmie zaproszenia do wspólnej zabawy.
Współpraca między kotami jest aż nadto dobrze zorganizowana – to nie tylko wspólne gonitwy po mieszkaniu czy „piłka nożna” ale również przypomnienie o porze karmienia czy konieczności prac porządkowych w kuwecie – wówczas oba koty zgodnie pokazują dokąd mam się udać i czym zająć.

Kocur rosyjski niebieski Patrząc na niego widać od razu, że to kocur. Jest dość masywny. Jego futerko ma nieco jaśniejszy odcień, doskonały profil noska, silnie zarysowaną brodę, prawidłowo ustawione uszy – niczym z opisu standardu rasy.
Analiza rodowodu wskazuje na polsko-austriacko-ukraińskie pochodzenie. Jako ciekawostkę dodam, że znajdują się w nim najsłynniejsze w Polsce koty rosyjskie – Ragdaj i EC Lavendar Lad o których pisałem w zakładce „Historia rasy”. Jego dziadkiem jest zaś SC DeLuxe Flashpaw’s.

Sam rónież może się pochwalić niemałymi sukcesami na wystawach. Na dzień dzisiejszy jest pierwszym i jedynym w Polsce Kotem Rosyjskim Niebieskim posiadającym tytuł World Champion, a dodatkowo jako jeden z nielicznych na świecie (wśród wszystkich ras) posiada tytuły:

– WCF Silver Jubilee Master Junior, (jedyny kot rosyjski niebieski, posiadający ten tytuł);
– WCF Master 2014, (jedyny w Polsce kot rosyjski niebieski, posiadający ten tytuł);
– WCF Double Master 2014, (w Polsce są 2 koty (drugi to Brytyjski ługowłosy) posiadający ten tytuł);
– World Champion (jedyny w Polsce Kot Rosyjski Niebieski, posiadający ten tytuł)
– WCF Best of Breed 2014 (zwycięzca w rankingu podsumowującym osiągnięcia wystawowe za rok 2014)

Kocur rosyjski niebieskiW jego karierze oceniali go już m.in. Sekretarz generalny World Cat Congress – Pan Eric Reijers, Przewodnicząca komisji sędziowskiej i standardów FIFe Pani Donatella Mastrangelo, Prezes federacji Felis Polonia Pan Sebastian Pruchniak, Przewodnicząca komisji sędziowskiej i standardów WCF Pani Cornelia Hungerecker, v-ce Prezes World Cat Federation – Pani Tatjana Černova, oraz Sekretarz Generalny World Cat Federation – Pan Andreas Möbius. W ocenie u każdego z w/w sędziów zdobył notę Ex1 wraz z odpowiednim certyfikatem, dodatkowo często nominację lub tytuł Best in Show, Best in Variety / Best in Breed lub nagrody specjalne. Udział w wystawie z tak wspaniałym kotem to czysta przyjemność.

Zestawienie osiągnięć wystawowych znajduje się w zakładce Kariera Wystawowa