Pierwsza wystawa

Miejsce spotkań, konkurs kociej piękności, emocje, radości zwycięstw, podziw dla zwyciezców, czasem rozczarowanie. Kto nie brał udziału – nie da się oddać słowami „jak to wygląda” i co się wtedy czuje.

Jak to się zaczęło?

Kocięta rosyjskie niebieskieNasz debiut na wystawie miał miejsce w Czechach – w Hradec Kralove. Jechaliśmy pełni obaw ale i nieśmiałych nadziei.
Na tej wystawie zaprezentował się również wspaniały, pochodzący z Litwy – Supreme Champion – ojciec naszej kotki, czujnie obserwując debiut swojej córeczki. Nie sposób w tym miejscu wyrazić całej naszej wdzięczności za pomoc, cenne wskazówki i mile spędzony czas jego Właścicielom.

Pierwszy dzień wystawy po ocenach otrzymujemy notę doskonałą i trzecie miejsce. Całkiem nieźle jak na początek.

Kotka rosyjska niebieskaDzień drugi wystawy – Nasza kotka zdobyła uznanie w oczach Pani Sędzi z Niemiec – która przyznała jej notę doskonałą i pierwsze miejsce a dodatkowo upragniony certyfikat CAC na tytuł championa. Nasza radość w tym momencie nie miała granic. A pozytywne emocje przysłaniają wszystko inne. Po chwili dowiadujemy się ze nasza ukochana kotka za chwilę weźmie udział w wyborze kota do nominacji „Best in Show” – tu już będzie porównywana z laureatami pierwszego miejsca innych ras krótkowłosych. Nasza kotka otrzymuje ostatnie cenne wskazówki od swojego Ojca i wraca na ring wystawowy – na rękach jego właścicielki.

Pani sędzia porównuje ją z przepięknym ocicat’em oraz śliczną, biszkoptową kotką brytyjską… Jednak Canela jest najpiękniejsza – otrzymuje nominację…

Mimo zmęczenia i stresu wracamy radośni i szczęśliwi. Okazało się, że nie tylko my uważamy, że nasz kot jest najpiękniejszy.

Kot rosyjski niebieski KocurFlis zadebiutował w wielkim stylu podczas międzynarodowej wystawy kotów rasowych w ramach wrocławskich targów zoo-botanica. W obu dniach wystawy został oceniony uzyskując notę Ex1. Oczarował zarówno Panią Sędzinę z Włoch jak również Pana Sędziego z Polski. Dziękujemy za znakomitą ocenę.

Dzisiaj, kiedy minęło już trochę czasu, Canela już z tytułem Grand European Champion, Flis jako pierwszy w Polsce kot rosyjski  kot rosyjski niebieski z tytułami World Champion,  World Cat Federation Master (WCF Master – Austria 2014), i pierwszy w swojej rasie WCF Double Master na świecie…

World Champion kot rosyjski niebieski